Freightliner PL usprawnia przewozy intermodalne! – Freightliner PL

Freightliner PL usprawnia przewozy intermodalne!

Powrót do aktualności

Portal TSL.PL raportuje o dobrym wrażeniu, jakie wywarł #FreightlinerPL poprzez stosowane usprawnienia w obsłudze połączeń intermodalnych! Innowacyjne rozwiązania, które stosujemy w znaczny sposób skracają czas połączenia na trasie Gdańsk – Brzeski Terminal Kontenerowy i optymalizują całą usługę, co zostało docenione przez przedstawicieli BCT – Baltic Container Terminal Gdynia.

https://portaltsl.pl/transport/dragon-z-modulem-dual-power-odwiedzil-bct-gdynia/

Jaki jest nasz sposób na sprawne przewozy intermodalne? Najwyższą jakość obsługi zapewnia elektryczno-spalinowa lokomotywa Dragon a także nasi pracownicy – ich kompetencje oraz sprzęt, w który są wyposażeni.

Dzięki swoim funkcjonalnościom, lokomotywa elektryczno-spalinowa DRAGON daje możliwość skrócenia czasu obsługi terminali portowych  oraz znaczącej optymalizacji całej usługi przewozowej. Wykonanie całej usługi jedną lokomotywą, korzystając z możliwości przełączania między trakcją elektryczną a spalinowym modułem dojazdowym, z wyeliminowaniem lokomotyw manewrowych, daje dużą przewagę nad innymi rozwiązaniami.

 

 

Co więcej, cały proces usługi transportowej znacząco usprawniają nowoczesne rozwiązania technologiczne w jakie wyposażono wszystkie lokomotywy należące do naszego taboru (m.in. rejestrator z anteną GPS, który umożliwia zdalny dostęp do systemów oraz lokalizowanie lokomotywy, kamery rejestrujące przebieg jazdy, co pozwala na ciągły monitoring trasy pociągu, drukarki pokładowe) oraz każdego z pracowników trakcyjnych (laptopy umożliwiające tworzenie i drukowanie dokumentacji na lokomotywie, tablety z aplikacjami ułatwiającymi pracownikowi dostęp do informacji, tworzenia dokumentacji i rozliczania czasu pracy, jak również lokalizację samej lokomotywy).

Zastosowanie rozwiązań cyfrowych pozwala na wyeliminowanie dokumentacji papierowej oraz znaczące skrócenie czynności obsługowych i czasu postoju na terminalach portowych. 

Wierzymy, że przyszłość w przewozach intermodalnych zależy od innowacji, takich jakie wprowadzamy w naszej firmie. Stosując najnowsze rozwiązania technologiczne w obszarze taboru kolejowego chcemy zagwarantować najlepszą usługę na rynku. Zależy nam, żeby nasze hasło #Najsilniejsi oddawało także najlepszą jakość usług, które świadczymy!

 

Fot. BCT – Baltic Container Terminal BCT — Baltic Container Terminal