Poznajcie Klasika! – Freightliner PL

Poznajcie Klasika!

Powrót do aktualności

Wydaliśmy książkę dla dzieci! Zapraszamy najmłodszych do czytania, słuchania i oglądania historii Klasika.

Freightliner PL jest prywatnym przewoźnikiem kolejowym działającym w Polsce od 2007 roku. Z uwagi na szczególny charakter wykonywanej przez nas działalności i specyfikę branży kolejowej, bezpieczeństwo jest dla nas kluczową kwestią. W tym kontekście, propagowanie i wspieranie inicjatyw edukacyjnych w obszarze bezpieczeństwa jest elementem naszej misji jako odpowiedzialnego społecznie przedsiębiorstwa. Bezpieczeństwo mamy w DNA – dlatego tym razem skupiliśmy się w naszych działaniach na promowaniu bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych.

Wydaliśmy książeczkę dla dzieci o lokomotywie typu Class 66 imieniem Klasik. W naszym taborze jest 30 lokomotyw tego typu. Autorami tekstu są nasi pracownicy, a inspiracją do jego powstania były pytania naszych dzieci.

 

Książeczka pomaga zapoznać dzieci z zasadami bezpieczeństwa związanymi z koleją i obszarem kolejowym, jak również przybliżyć zawody związane z branżą kolejową. Zależało nam na opowiedzeniu dzieciom czym zajmują się osoby na poszczególnych stanowiskach kolejowych i jaką mają rolę w działalności firmy. Dodatkowo, pragniemy w taki sposób promować zawody kolejowe wśród najmłodszych i przyczynić się do wychowania nowych pokoleń kolejarzy.

Przygody Klasika można poznawać na trzy sposoby:

Zapraszamy do czytania,

Oglądania videobooka,

Słuchania audiobooka.

Papierową książeczkę można wygrać w konkursach organizowanych na naszym fanpage na facebooku.

Wydanie książeczki jest kontynuacją dotychczas prowadzonych przez Freightliner PL działań
dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom – od wielu lat prowadzimy akcję „Bezpieczny przedszkolak”. W ramach tej akcji przekazujemy odblaskowe kamizelki przedszkolom zgłaszanym przez naszych pracowników, zapewniające dzieciom widoczność na drodze podczas spacerów
i wycieczek.

Mamy nadzieję, że lektura i piękne ilustracje „Poznaj Klasika” spodoba się również dorosłym,
a wspólne czytanie książeczki z dziećmi będzie cennym wspólnie spędzonym czasem i przyczyni się do ważnych rozmów.

Wydawnictwo: Freightliner PL
Tekst: Justyna Wyka
Ilustracje: Ludmiła Bagińska
Audiobook czyta: Sławomir Pacek
Produkcja: OK SUPER
Realizacja: Zgrywa Studio
Konsultacje i inspiracje: Bogumił Wysocki, Miłosz i Edyta Buziewscy, Krzysztof Wróbel