Spotkanie #FreightlinerPL z najmłodszymi fanami kolei w Oławie – Freightliner PL

Spotkanie #FreightlinerPL z najmłodszymi fanami kolei w Oławie

Powrót do aktualności

29 lutego 2024 r. dzieci z klas 0B i 1B Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie wyruszyły na fascynującą lekcję w terenie, aby poznać tajniki funkcjonowania lokalnej stacji i z bliska przyjrzeć się potężnym maszynom Freightliner PL, które codziennie przemierzają nasze tory kolejowe. To był niezwykły dzień pełen wrażeń i nauki!

                     

Nasi doświadczeni maszyniści, których pasja do kolei jest niezaprzeczalna, nie tylko opowiadali dzieciom o swojej pracy, ale także pozwolili im wejść do wnętrza imponujących lokomotyw. Maluchy z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, jak kolej przyczynia się do funkcjonowania naszego świata oraz o roli, jaką odgrywają nasi niezastąpieni maszyniści w tym procesie.

                   

Ale to nie wszystko! Fundacja Najsilniejsi, wspierana przez Freightliner PL, zadbała o bezpieczeństwo dzieci, dostarczając im specjalne kamizelki odblaskowe. Dzięki temu nasi najmłodsi odkrywcy mogli cieszyć się każdą chwilą tej niezapomnianej przygody w pełni bezpieczne.

                       

Po zwiedzaniu stacji dzieci uczestniczyły również w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Zabawy, gry edukacyjne, wspólne czytanie bajek i kolorowanie Klasika – to tylko niektóre z atrakcji, które sprawiły, że ten dzień był pełen radości i uśmiechu na twarzach.

                   

Misją Fundacji Najsilniejsi jest nie tylko szerzenie wiedzy na temat kolejnictwa, ale także promowanie bezpieczeństwa. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni #Najsilniejszym za ich zaangażowanie i wkład w edukację dzieci już od najmłodszych lat. Dzięki nim każdy dzień staje się dla naszej społeczności bardziej barwny i pełen inspiracji.

                               

Serdecznie dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za ten niezapomniany dzień pełen nauki, zabawy i wspólnych chwil. Michał, Marcin, Maciej, Adrian, Wojciech – Wasza pasja i zaangażowanie z pewnością zainspirowały dzieci do odkrywania nowych obszarów i marzeń!

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia relacji z tego niezwykłego dnia oraz do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych!